MEDITAČNÉ A INÉ VANKÚŠE

Úvodom by sme chceli upozorniť, že vačšina meditačných vankúšov je na objednávku. Farieb a typov je veľmi veľa a preto nie je možné držať skladom dostatočné množstvá. Meditačné vankúše, ktoré ponúkame v e-shope Jogaaja, sú veľmi kvalitné, do detailu prepracované vankúše. Okrem meditácie ich môžete použiť na cvičenie pranayamy, alebo len tak, na sedenie na zemi.

V eshope máme dva dva stupne kvality vankúšov. Vankuš s označením v názve "BASIC" je základný-poťah vyrobený zo 100% bavlny-pevné plátno, vankúš je cenovo dostupnejší. Vankúš bez názvu "Basic" je luxusnejší, poťah vyrobený zo 100% bavlny v prevedení keper, alebo velvetín (zamatová úprava). Takýto vankúš je preto cenovo náročnejší.

Pomocou vankúšov si zdokonalíte svoje jogové sedy - príjemný sed=sukhásanu, diamantový sed=vajrásanu, hrdinu=virásanu, či sed vhodný na striedavý dych=nádí shódanu, alebo bramárí pranayamu=čmeliaka-s pokrčenými kolenami a chodidlami opretými o zem, lakte položené na kolenách.

Všeobecne platí: že všetky vankúše majú namieru ušitý poťah (neznamená návliečku), ktorý má zips a pútko na prenášanie. Vďaka zipsu sa vždy náplň odobrať, alebo naopak pridať. Viz aj ďalej.

Pri výbere vankúša sa riaďte PREDOVŠETKÝM veľkosťou svojej postavy a pružnosťou bedier a silou chrbtových vzpriamovačov, napr. stuhnutejšie postavy potrebujú vyšší vankúš tak, aby pri skrížení členkov boli kolená minimálne na úrovni bokov=bedier a mohli tak klesať.

ROZMERY A TVARY VANKÚŠA:

vyšší/nižší (výška) > ak ste začiatočník, pri sedení vás bolieva chrbát (guľatí sa vám=slabé vzpriamovače) a/alebo máte pri skríženom sede kolená vyššie ako boky (tuhšie bedrá), voľte vyšší vankúš cca 15cm.

širší/užší (šírka alebo priemer kruhu) > ak ste robustnejšej postavy, voľte širší a plošší vankúš. Tiež ak potrebujete lepšiu stabilitu počas sedu, voľte vankúš so širšou základňou

guľatý/kosákový tvar > ak potrebujete väčší priestor pre nohy, voľte vankúš s výrezom v tvare polmesiaca alebo srdca

TYP VANKÚŠA: vyberáte z 2 typov:

RONDO = bezšvový, nižší, základňa stabilnejšia, v priemere 13cm výška

ZAFU = so švami, vyšší, oblejší, trocha viac priestoru pre nohy, v priemere 16cm výška

Pozor, výška vankúša je len orientačná. Je možné, že na začiatku, po zakúpení bude vankúš vyšší a postupným používaním "sadne". Taktiež podľa potreby môžete náplň vankúša kedykoľvek odobrať - viz ďalej.

NÁPLNE:

  • kapok (=bavlník, ako vata) > "tichý", ľahší a trvanlivý - vydrží prakticky nonstop
  • špalda (=šupky obilniny) > na hmotnosť o niečo ťažšia, jemne šuští, vytvaruje sa podľa tela, má schopnosť pohlcovať teplo a hriať

 

kapok3

Usporiadať podľa 
Výrobca  

naša cena 32,95 EUR

img
 

naša cena 28,00 EUR

img


 

naša cena 26,95 EUR

img


 

naša cena 29,95 EUR

img


 

naša cena 35,95 EUR

img


 

naša cena 35,95 EUR

img


 

naša cena 40,95 EUR

img


 

naša cena 43,95 EUR

img


 

naša cena 45,95 EUR

img


 

naša cena 37,95 EUR

img


 

naša cena 37,95 EUR

img


 

naša cena 34,95 EUR

img


 

naša cena 34,95 EUR

img


 

naša cena 34,95 EUR

img


 

naša cena 39,95 EUR

img


 

naša cena 35,95 EUR

img


 

naša cena 12,00 EUR

img


 

naša cena 35,95 EUR

img


 

naša cena 24,00 EUR

img


 

naša cena 42,95 EUR

img


 

naša cena 28,00 EUR

img


 

naša cena 35,95 EUR

img

M2U0ZDc