»
Spojenie Jogaaja.sk s Flexity

Milí zákazníci,

po vzájomnej dohode sme sa rozhodli spojiť sily s www.flexity.sk, aby sme Vám mohli prinášať ešte väčší sortiment a tie najkvalitnejšie veci na jogu, ktoré starostlivo vyberáme z celého sveta priamo k nám na Slovensko.

Tím Jogaaja bude aktívne pokračovať ďalej ako doteraz, takže sa neváhajte na nás ďalej obrátiť na naše pôvodné kontakty a radi Vám pomôžeme. Rovnako sa už môžete obracať s požiadavkami priamo na Flexity

Všetky objednávky budú ďalej spracovávané iba cez Flexity.

Ak ste nás navštevovali z Čiech radi Vás uvidíme na českom eshope Flexitylife.cz alebo anglickej verzii Flexitylife.com

Pozrite si aj naše ďalšie projekty - jogahunter.sk , podlozkynajogu.sk, podlozkynajogu.cz, tachyon-pro.sk , flexity.hu , shoptetkurz.eu , sokolova.sk 

Namasté :)

SPOJENIE S FLEXITY

Milí zákazníci,

po vzájomnej dohode sme sa rozhodli spojiť sily s www.flexity.sk, aby sme Vám mohli prinášať ešte väčší sortiment a tie najkvalitnejšie veci na jogu, ktoré starostlivo vyberáme z celého sveta priamo k nám na Slovensko.

Tím Jogaaja bude aktívne pokračovať ďalej ako doteraz, takže sa neváhajte na nás ďalej obrátiť na naše pôvodné kontakty a radi Vám pomôžeme. Rovnako sa už môžete obracať s požiadavkami priamo na Flexity

Všetky objednávky budú ďalej spracovávané iba cez Flexity.

Ak ste nás navštevovali z Čiech radi Vás uvidíme na českom eshope Flexitylife.cz

V Maďarsku nás nájdete pod flexity.hu, v Chorvátsku po flexity.hr alebo anglicky flexitylife.com

Namasté :)

 

 

O produktoch nemeckej značky BODHI

V našom eshope nájdete jógové pomôcky a potreby nemeckej značky Bodhi. Spoločnosť Bodhi-Bodynova sídli v EÚ a zameriava sa na výrobu a veľkoobchodný predaj jogového tovaru, najmä podložiek pre rôzne štýly jógy, meditačných vankúšov, vakov a tašiek, jógových setov, vankúšikov na oči, kvádrov, blokov, bolstrov, opaskov, ekoprikrývok, dék, uterákov, ako aj ďalšieho tovaru určeného napríklad na šiatsu či thajské masáže. Tieto produkty sú v jogových štúdiách v celej Európe používané žiakmi a učiteľmi už viac ako 18 rokov.

Výrobcovia sa orientujú prednostne na prírodné materiály, ktoré neškodia životnému prostrediu, ani vášmu zdraviu. Ako jedna z mála jogových spoločností svoje podložky Bodhi podrobuje testovaniu nezávislým inštitútom SGS na obsah škodlivých prísad (Eko-Tex Standard 100 EU).

Ako ľahko čistiť podložku?

Ako sa dobre (po)starať o Vašu podložku na cvičenie?

Tu sú jednoduché tipy aj pomocou našich produktov ako je tento antipachový voňavý sprej. Možno ho dostať aj vo veľkom 237ml balení. Podložka sa vám odvďačí dlhšou živnotnosťou a lepším pocitom pri cvičení:

https://www.flexity.sk/cistice-na-joga-podlozky-karimatky/

* pri ľahkom znečistení: použite na to určený sprej a vlhkú handru, alebo hubku na riad (jej jemnú časť). Najprv do 5dcl vody vlejte asi 5 kvapiek tekutého mydla či iného tekutého ekoprostriedku, prípadne prípravku na to určeného a touto zmesou dobre vytrite zašpinené časti na podložke. Po vyčistení pretrite celú podložku mokrou handrou, potom suchou handrou a nechajte dôkladne vyschnúť s voľným prístupom vzduchu, najlepšie prevesené na stojane vonku. Môžete použiť antipachový sprej na podložku.

* pri silne znečistenej podložke, najprv podložku vysprchujte teplou vodou (nie horúcou), potom vydrhnite jemnou hubkou alebo vlhkou handrou s troškou tekutého ekoprášku, obyčajného mydla, či špeciálneho prípravku na vyčistenie podložky, opäť opláchnite tentokrát studenou vodou. Nadbytočnú vodu VŽDY vymačkajte. Podložku vyložte najlepšie von s dostatočným prívodom vzduchu a nechajte rozprestretú dôkladne vyschnúť. TIP (ak mokrú podložku zrolujete spolu s uterákom a jemne na ňu pritlačíte, to pomôže vytlačiť viac vlhkosti z podložky priamo do uteráka, takže podložka bude rýchlejšie suchá, potom rozrolujte). Nechajte celkom vyschnúť rozprestretú na vzduchu.  Nakoniec môžete nastriekať pár kvapiek antipachového spreju.

Je veľmi dôležité mať na mysli, že čím kvalitnejšiu podložku máte, tým jednoduchšie a účinnejšie je jej čistenie. PVC podložky majú oveľa menšiu životnosť a tým neznesú príliž časté a mokré čistenie.

Prečítajte si náš TIP, kde všade sa dá toto leto cvičiť vonku:

https://jogahunter.sk/mapa-miest-kde-si-zacvicite-v-lete-jogu-vonku/

 

Super tipy ako si vybrať podložku nájdete na:

https://podlozkynajogu.sk/velky-10-bodovy-sprievodca-vyberom-podlozky-na-jogu/  

 


Ako si vybrať vhodnú podložku?

Podložky na jogu môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín, ktoré Vám pomôžu zjednodušiť správny výber:

1- "gumený" typ podložiek z EKOlogických materiálov = PEVNÝ ÚCHOP
Sú vyrobené a) len z prírodných surovín (kaučuk, príp. juta) a b) naviac sa v prírodnom prostredí rozložia bez toho, aby ho zaťažili. Ide o podložky Samurai, Samurai Ultra, Diamantovú, Zlatú podložku A NOVINKU ECO PRO. Sú to síce drahšie, ale najkvalitnejšie podložky čo do materiálu, odolnosti a pevnosti úchopu. Platí, že čím hrubšia podložka, tým dlhšie trvá kým sa zoderie. Ak hľadáte čo najpevnejší úchop, voľte čisto kaučukovú podložku.

2- podložky a koberce typu "rohož" = KLASIKA
Pohlcujú vlkosť, odvedú pot do spodnejších vrstiev podložky a zabezpečia tak nešmykľavý povrch.
Sú vyrobené zo 100% bavlny. Ide napríklad o podložku Jute Pro a bavlnené koberce. Sú určené pre cvičencov, ktorým postačuje drsnejší povrch pod sebou.

3- mäkké vankúšovité podložky = MAKKÁ VÝSTUŽ PRI CVIČENÍ
sa hodia cvičencom s citlivejšími kĺbami, ktorí potrebujú pod sebou hrubšiu výstuž. Sú vyrobené buď z penového materiálu TPE (termoplastický elastomér), čo je syntetická zložka vyvinutá ako alternatíva k PVC (polyvinyl chlorid). Neobsahuje ftaláty (zmäkčovadlá negatívne ovplyvňujúce hormonálny systém človeka), ťažké kovy a je bezpečná pre ľudskú pokožku. Zároveň je recyklovateľná a mäkkšia ako PVC. Ide o inovovanú podložku Lotus Pro II s dobrým pevným úchopom.

4- PVC podložky = JEDNODUCHOSŤ NA ZAČIATOK
to sú Ásana, Ganges a Rishikesh podložky vyrobené z PVC bez ftalátov.

5- ľahšie a/alebo tenké podložky = NA CESTY
sú podložky s nízkou hmotnosťou ako napr. mäkká Lotus Pro II; a podložky s tenkou hrúbkou:
3mm Kailás, alebo novinka najtenšia 2mm ECO PRO, alebo Lotus Pro II light TPE, ktoré poskladáte do kufra. Oceníte pri častom cestovaní resp. prenášaní podložky.

6- ťažké, husté a pevné podložky na intenzívne cvičenie
sú určené pre náročné štýly jogy. Majú väčšiu hmotnosť, dobrú priľnavosť k podlahe a sú vyrobené buď z prírodného kaučuku (Diamantová podložka, Zlatá podložka, Samurai), alebo z PVC (Aštanga II).

7-ťažké, mäkké a husté podložky na meditačné cvičenie

ako Zabutony (viz obrázok nižšie), alebo ovčie podložky využijete na cvičenie pomalého typu meditačnej jogy. Tieto podložky majú vyššiu hmotnosť a hrejivú schopnosť, dobre priľnú k podlahe a sú vyrobené z prírodných materiálov ako niekoľko vrstiev bavlny, alebo ovčieho rúna pri ovčej podložke.  http://www.jogaaja.sk/www-jogaaja-sk/eshop/2-1-Podlozky-na-meditaciu

POZNÁMKY KU ŠMYKĽAVOSTI PODLOŽIEK:

VŠEOBECNE PLATÍ, ŽE PODLOŽKY S RYHOVANÝM AKOBY POGUMOVANÝM POVRCHOM LEPŠIE DRŽIA. TIEŽ VYŠŠIA CENA = VYŠŠIA KVALITA. URČITE NEVÁHAJTE S VYŠŠOU INVESTÍCIOU POKIAĽ CVIČÍTE PRAVIDELNE!

AK SA V DôSLEDKU TEPLOTY VONKU, NÁROČNEJŠIEHO ŠTÝLU JOGY, ALEBO GENETIKY ZVYKNETE POTIŤ O NIEČO VIACEJ, INVESTUJTE DO ČISTO KAUČUKOVEJ PODLOŽKY. TIEŽ MAJTE PO RUKE SAVÝ UTERÁK - POUŽÍVAJTE UTERÁK - HĽADAJTE V SEKCII "UTERÁKY NA PODLOŽKY".

NIEKTORÉ PODLOŽKY SA POSTUPNÝM POUŽÍVANÍM STÁVAJÚ MENEJ ŠMYKĽAVÝMI.

VŽDY DBAJTE NA ODMASTNENIE POVRCHU PODLOŽKY A VAŠICH RÚK NAPR. TAK, ŽE ICH PRED CVIČENÍM UMYJETE MYDLOM A VODOU. VIAC O TOM AKO SA O PODLOžKU STARAŤ NÁJDETE V SEKCII "NAJčASTEJšIE OTÁZKY K CVIČENIU"-HNEĎ POD 1. OTÁZKOU.

Čo sa týka rozmerov jogapodložiek, štandardné sú cca 180cm dĺžka, 60cm šírka a 4mm hrúbka.

Vyššiu hrúbku majú podložky: Ganges, Lotus Pro II, Diamantová podložka, Aštanga II a Rišikeš.

Menšiu hrúbku má Jute Pro, Zlatá podložka, Kailás, alebo ECO PRO.

V prípade že ste vyššej a/alebo robustnejšej postavy, voľte 200cm dĺžku a 80cm šírku podložky.

Dlhšie a širšie podložky v ponuke: Rišikeš, Kailás a Aštanga II.

Ak si neviete vybrať ani po prečítaní týchto rád, jednoducho nás kontaktujte : jogaajaobchod@gmail.com :-)

Načo sú nám pomôcky?

Pomôcky, ktoré nájdete na tých stránkach, sa Vám zídu pri Vašom každodennom cvičení jogy či Pilates...

OPASKY môžu byť "predĺženou rukou" vo všetkých ásanach. Kovová pracka umožňuje prispôsobenie si opaska ľahko priamo v ásane, záleží však aj na type skoby-hranaté držia pevne, guľatými možno pohybovať. Plastová pracka drží opasok na mieste. Všetky opasky v I-SHOPE sú vyrobené zo 100% bavlny.

KVÁDRE delíme na tvrdé (tvrdé drevo) cez stredne tvrdé (korok) až po mäkké (pena). Drevené a korkové kvádre lepšie poslúžia v stojatých a silových ásanach na rukách, mäkkšie použijete ako pomôcku na jemné záklony v ľahu namiesto bolstrov. Penové kvádre sú na hmotnosť ľahšie, korkové ťažšie. Odporúčame uprednostniť korkové kvádre pred penovými z dôvodu menšieho zaťaženia životného prostredia. Do ženskej dlane postačí kváder štandardných rozmerov, do mužskej voľte väčší.

BLOKY sú ploššou, dlhšou a nižšou verziou kvádrov. Používajú sa v sedacích ásanach na udržanie vystretej chrbtice od jej spodnej časti, tiež ako opora pod chrbát pri obrátenej pozícii (viparita karaní) s nohami o stenu, či pod čelo
(viac kusov) v predklone v sede. Penové kvádre sú na hmotnosť ľahšie, korkové ťažšie. Odporúčame uprednostniť korkové bloky pred penovými z dôvodu menšieho zaťaženia životného prostredia. Rozmery sú jednotné pre mužov i ženy.

DEKY - mäkká alternatíva blokov má mnoho použití:
- zrolovaná/preložená pod ramená v ľahu na otvorenie hrudníka
- zrolovaná deka do malé valčeka pod krk v ľahu ako podpora krčnej chrbtice napr. pri Šavásane-mŕtvole
- zrolovaná pod kolená v diamantovom sede (niekde aj hrdina)
- niekoľkokrát preložená (príp. viac zložených dek na sebe podľa potreby) pod zadok v meditačnýcch sedoch na vystretý chrbát
- niekoľkokrát preložená (príp. viac zložených dek alebo prikrývky na sebe podľa potreby) pod kolená v ľahu na bokoch (relaxačné ásany)

Teplejšie deky sú vyrábané z polyesteru, bavlnené sú chladnejšie, ale eko.

UTERÁKY - použijete pri cvičení hlavne na udržanie nekĺzavého povrchu pod sebou (hladký typ v kombinácii so silikónovými bodkami), alebo na utieranie potu (hladký typ). Oba typy ponúkané v I-shope rozmermi kopírujú štandardnú joga podložku 183cm x 60cm.

BOLSTRE alebo VALCE sú pevné plnené valce veľkých či menších /mini/ rozmerov slúžiace ako podpora pri pasívnych záklonoch v ľahu, alebo pod kolená pre uvoľnenie spodnej časti chrbta. Všetky joga bolstre sú vyrobené z ekologicky nezávadného materiálu - bavlny a špaldy, alebo jemného kapoku.

STOLIČKY použijete najmä pri nácviku stojok, ďalej pri obrátených ásanach, alebo na relaxáciu. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach.

SEDÁKY sú vhodnou alternatívou k ťažkým podložkám alebo meditačným vankúšom ak sa chystáte na nejaký seminár, alebo pravidelne meditujete v sede doma. Sú vyrobené z pevnej peny, alebo bavlneného flísu a je možné ich kombinovať podľa želania.

ROLLERY pomáhajú rýchlejšie obnoviť svaly a uvoľniť z nich napätie.

Meditačné vankúše - rýchla orientácia

vanki

Meditačné vankúše, ktoré ponúkame v e-shope Jogaaja, sú veľmi kvalitné, do detailu prepracované vankúše. Okrem meditácie ich môžete použiť na cvičenie pranayamy, alebo len tak, na sedenie na zemi. Prečítajte si náš článok o cvičení pranajamy tu:

https://jogahunter.sk/zaklady-k-jogovych-dychacim-cviceniam-pranajama/

Pomocou vankúšov si zdokonalíte svoje jogové sedy - príjemný sed=sukhásanu, diamantový sed=vajrásanu, hrdinu=virásanu, či sed vhodný na striedavý dych=nádí shódanu, alebo bramárí pranayamu=čmeliaka-s pokrčenými kolenami a chodidlami opretými o zem, lakte položené na kolenách.

Všeobecne platí: že všetky vankúše majú namieru ušitý poťah (neznamená návliečku), ktorý má zips a pútko na prenášanie. Vďaka zipsu sa vždy náplň odobrať, alebo naopak pridať. Viz aj ďalej.

Pri výbere vankúša sa riaďte PREDOVŠETKÝM veľkosťou svojej postavy a pružnosťou bedier a silou chrbtových vzpriamovačov, napr. stuhnutejšie postavy potrebujú vyšší vankúš tak, aby pri skrížení členkov boli kolená minimálne na úrovni bokov=bedier a mohli tak klesať.

ROZMERY A TVARY VANKÚŠA:

vyšší/nižší (výška) > ak ste začiatočník, pri sedení vás bolieva chrbát (guľatí sa vám=slabé vzpriamovače) a/alebo máte pri skríženom sede kolená vyššie ako boky (tuhšie bedrá), voľte vyšší vankúš cca 15cm.

širší/užší (šírka alebo priemer kruhu) > ak ste robustnejšej postavy, voľte širší a plošší vankúš. Tiež ak potrebujete lepšiu stabilitu počas sedu, voľte vankúš so širšou základňou

guľatý/kosákový tvar > ak potrebujete väčší priestor pre nohy, voľte vankúš s výrezom v tvare polmesiaca alebo srdca

TYP VANKÚŠA: vyberáte z 2 typov:

RONDO = bezšvový, nižší, základňa stabilnejšia, v priemere 13cm výška

ZAFU = so švami, vyšší, oblejší, trocha viac priestoru pre nohy, v priemere 16cm výška

Pozor, výška vankúša je len orientačná. Je možné, že na začiatku, po zakúpení bude vankúš vyšší a postupným používaním "sadne". Taktiež podľa potreby môžete náplň vankúša kedykoľvek odobrať - viz ďalej.

NÁPLNE:

  • kapok (=bavlník, ako vata) > "tichý", ľahší a trvanlivý - vydrží prakticky nonstop
  • špalda (=šupky obilniny) > na hmotnosť o niečo ťažšia, jemne šuští, vytvaruje sa podľa tela, má schopnosť pohlcovať teplo a hriať

kapok3

Obe náplne je  pomocou zipsu možné odobrať, či neskôr pridať. Zmení sa tak výška aj objem vankúša podľa Vašej potreby.

VZHĽAD VANKÚŠA A VOLITEĽNOSŤ NÁVLIEČKY:

  • bez vzoru = jednofarebné
  • so vzorom vyšitým priamo na poťahu

Či je vankúš so snímateľnou návliečkou, alebo bez nej, vždy vyzerá tak ako je vyobrazený na fotke. Vankúš s návliečkou vydrží dlhšie, nakoľko návliečka sa dá sňať, oprať podľa potreby a znova natiahnuť na vankúš. týmto je vankúš chránený a tak skoro sa neopotrebuje.

Povrchová úprava: všetky vankúše sú vyrobené buď zo 100% bavlny, príp. z ľanu (Zafu ľan). Povrch bavlneného vankúša je upravený špeciálnou technikou a to buď:

  • velveton = zamatový vzhľad, jemné na dotyk
  • keper = pruhovaná pevná štruktúra látky

Ak si neviete rady s výberom vankúša, jednoducho nám zavolajte a my Vám poradíme.

N2VjNjhk