Ako ľahko čistiť podložku?

Ako sa dobre (po)starať o Vašu podložku na cvičenie?

Tu sú jednoduché tipy aj pomocou našich produktov ako je tento antipachový voňavý sprej. Možno ho dostať aj vo veľkom 237ml balení. Podložka sa vám odvďačí dlhšou živnotnosťou a lepším pocitom pri cvičení:

https://www.flexity.sk/cistice-na-joga-podlozky-karimatky/

* pri ľahkom znečistení: použite na to určený sprej a vlhkú handru, alebo hubku na riad (jej jemnú časť). Najprv do 5dcl vody vlejte asi 5 kvapiek tekutého mydla či iného tekutého ekoprostriedku, prípadne prípravku na to určeného a touto zmesou dobre vytrite zašpinené časti na podložke. Po vyčistení pretrite celú podložku mokrou handrou, potom suchou handrou a nechajte dôkladne vyschnúť s voľným prístupom vzduchu, najlepšie prevesené na stojane vonku. Môžete použiť antipachový sprej na podložku.

* pri silne znečistenej podložke, najprv podložku vysprchujte teplou vodou (nie horúcou), potom vydrhnite jemnou hubkou alebo vlhkou handrou s troškou tekutého ekoprášku, obyčajného mydla, či špeciálneho prípravku na vyčistenie podložky, opäť opláchnite tentokrát studenou vodou. Nadbytočnú vodu VŽDY vymačkajte. Podložku vyložte najlepšie von s dostatočným prívodom vzduchu a nechajte rozprestretú dôkladne vyschnúť. TIP (ak mokrú podložku zrolujete spolu s uterákom a jemne na ňu pritlačíte, to pomôže vytlačiť viac vlhkosti z podložky priamo do uteráka, takže podložka bude rýchlejšie suchá, potom rozrolujte). Nechajte celkom vyschnúť rozprestretú na vzduchu.  Nakoniec môžete nastriekať pár kvapiek antipachového spreju.

Je veľmi dôležité mať na mysli, že čím kvalitnejšiu podložku máte, tým jednoduchšie a účinnejšie je jej čistenie. PVC podložky majú oveľa menšiu životnosť a tým neznesú príliž časté a mokré čistenie.

Prečítajte si náš TIP, kde všade sa dá toto leto cvičiť vonku:

https://jogahunter.sk/mapa-miest-kde-si-zacvicite-v-lete-jogu-vonku/

 

Super tipy ako si vybrať podložku nájdete na:

https://podlozkynajogu.sk/velky-10-bodovy-sprievodca-vyberom-podlozky-na-jogu/  

 

 

YzM1MmM0