Načo sú nám pomôcky?

Pomôcky, ktoré nájdete na tých stránkach, sa Vám zídu pri Vašom každodennom cvičení jogy či Pilates...

OPASKY môžu byť "predĺženou rukou" vo všetkých ásanach. Kovová pracka umožňuje prispôsobenie si opaska ľahko priamo v ásane, záleží však aj na type skoby-hranaté držia pevne, guľatými možno pohybovať. Plastová pracka drží opasok na mieste. Všetky opasky v I-SHOPE sú vyrobené zo 100% bavlny.

KVÁDRE delíme na tvrdé (tvrdé drevo) cez stredne tvrdé (korok) až po mäkké (pena). Drevené a korkové kvádre lepšie poslúžia v stojatých a silových ásanach na rukách, mäkkšie použijete ako pomôcku na jemné záklony v ľahu namiesto bolstrov. Penové kvádre sú na hmotnosť ľahšie, korkové ťažšie. Odporúčame uprednostniť korkové kvádre pred penovými z dôvodu menšieho zaťaženia životného prostredia. Do ženskej dlane postačí kváder štandardných rozmerov, do mužskej voľte väčší.

BLOKY sú ploššou, dlhšou a nižšou verziou kvádrov. Používajú sa v sedacích ásanach na udržanie vystretej chrbtice od jej spodnej časti, tiež ako opora pod chrbát pri obrátenej pozícii (viparita karaní) s nohami o stenu, či pod čelo
(viac kusov) v predklone v sede. Penové kvádre sú na hmotnosť ľahšie, korkové ťažšie. Odporúčame uprednostniť korkové bloky pred penovými z dôvodu menšieho zaťaženia životného prostredia. Rozmery sú jednotné pre mužov i ženy.

DEKY - mäkká alternatíva blokov má mnoho použití:
- zrolovaná/preložená pod ramená v ľahu na otvorenie hrudníka
- zrolovaná deka do malé valčeka pod krk v ľahu ako podpora krčnej chrbtice napr. pri Šavásane-mŕtvole
- zrolovaná pod kolená v diamantovom sede (niekde aj hrdina)
- niekoľkokrát preložená (príp. viac zložených dek na sebe podľa potreby) pod zadok v meditačnýcch sedoch na vystretý chrbát
- niekoľkokrát preložená (príp. viac zložených dek alebo prikrývky na sebe podľa potreby) pod kolená v ľahu na bokoch (relaxačné ásany)

Teplejšie deky sú vyrábané z polyesteru, bavlnené sú chladnejšie, ale eko.

UTERÁKY - použijete pri cvičení hlavne na udržanie nekĺzavého povrchu pod sebou (hladký typ v kombinácii so silikónovými bodkami), alebo na utieranie potu (hladký typ). Oba typy ponúkané v I-shope rozmermi kopírujú štandardnú joga podložku 183cm x 60cm.

BOLSTRE alebo VALCE sú pevné plnené valce veľkých či menších /mini/ rozmerov slúžiace ako podpora pri pasívnych záklonoch v ľahu, alebo pod kolená pre uvoľnenie spodnej časti chrbta. Všetky joga bolstre sú vyrobené z ekologicky nezávadného materiálu - bavlny a špaldy, alebo jemného kapoku.

STOLIČKY použijete najmä pri nácviku stojok, ďalej pri obrátených ásanach, alebo na relaxáciu. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach.

SEDÁKY sú vhodnou alternatívou k ťažkým podložkám alebo meditačným vankúšom ak sa chystáte na nejaký seminár, alebo pravidelne meditujete v sede doma. Sú vyrobené z pevnej peny, alebo bavlneného flísu a je možné ich kombinovať podľa želania.

ROLLERY pomáhajú rýchlejšie obnoviť svaly a uvoľniť z nich napätie.

 

MjRhZ